Nowy numer 23/2021 Archiwum

Wyruszyli do św. Jana Pawła II

5 autokarów wyruszyło na pielgrzymkę do Włoch prowadzącą "Do św. Jana Pawła II". To zwieńczenie jubileuszu 25-lecia Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, a pielgrzymi to wolontariusze Caritas i ich rodziny.

Grupa jest bardzo liczna, wyruszyło ze wszystkich stron diecezji 273 osób. - Bardzo się cieszę, że tak wielu wolontariuszy i przyjaciół Caritas podjęło pielgrzymkowy trud - powiedział dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ks. Tomasz Roda. - Chcemy w ten sposób nie tylko uczcić jubileusz powstania instytucji w naszej diecezji, ale mam nadzieję, że umocnimy przez te dni wspólnotę Caritas. Pielgrzymujemy w przededniu zapowiedzianego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia i pragniemy umocnić się na ten nadchodzący czas, by po powrocie rozpoznawać zadania, które Bóg przed nami postawi. I bez zwłoki je realizować. Ważnym elementem pielgrzymowania będzie budowanie wolontariatu Caritas jako wspólnoty.

Pielgrzymka zakończy się 11 października.

Pątnicy zwiedzą następujące miasta: Ferrara, La Verna, Asyż, Rzym, Monte Cassino, Monte Sant’Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Burano, Murano, Wenecja. Pielgrzymkę objął patronatem honorowym bp Edward Dajczak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama