Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wyruszyli do św. Jana Pawła II

5 autokarów wyruszyło na pielgrzymkę do Włoch prowadzącą "Do św. Jana Pawła II". To zwieńczenie jubileuszu 25-lecia Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, a pielgrzymi to wolontariusze Caritas i ich rodziny.

Grupa jest bardzo liczna, wyruszyło ze wszystkich stron diecezji 273 osób. - Bardzo się cieszę, że tak wielu wolontariuszy i przyjaciół Caritas podjęło pielgrzymkowy trud - powiedział dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ks. Tomasz Roda. - Chcemy w ten sposób nie tylko uczcić jubileusz powstania instytucji w naszej diecezji, ale mam nadzieję, że umocnimy przez te dni wspólnotę Caritas. Pielgrzymujemy w przededniu zapowiedzianego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia i pragniemy umocnić się na ten nadchodzący czas, by po powrocie rozpoznawać zadania, które Bóg przed nami postawi. I bez zwłoki je realizować. Ważnym elementem pielgrzymowania będzie budowanie wolontariatu Caritas jako wspólnoty.

Pielgrzymka zakończy się 11 października.

Pątnicy zwiedzą następujące miasta: Ferrara, La Verna, Asyż, Rzym, Monte Cassino, Monte Sant’Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Burano, Murano, Wenecja. Pielgrzymkę objął patronatem honorowym bp Edward Dajczak.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma