Warto było próbować

Inicjatywa słupskich katolików spotkała się z przychylnością mieszkańców. Pomnik Dziecka Utraconego zostanie sfinansowany w ramach budżetu partycypacyjnego.

Słupskie organizacje katolickie, w tym głównie: "Civitas Christiana", Rycerze Kolumba i Akcja Katolicka, mogą mówić o niemałym sukcesie.

Mieszkańcy głosujący na projekty przedstawione w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2016 wybrali m.in. propozycję wybudowania pomnika dziecka utraconego i zagospodarowanie specjalnej kwatery na Nowym Cmentarzu.

O 2 miliony złotych, które miasto Słupsk przeznaczyło w ramach Budżetu Partycypacyjnego, ubiegało się ponad 70 propozycji zgłoszonych przez różne organizacje czy osoby prywatne.

Okazuje się, że warto próbować. Miasto na wyznaczony przez organizacje katolickie cel przeznaczy ponad 70 tys. złotych. To w zupełności wystarczy, aby postawić odpowiedni pomnik i właściwie zagospodarować cmentarną kwaterę.

Ważny też okazał się społeczny odbiór akcji. Aby projekt na rzecz dzieci utraconych mógł otrzymać finansowanie, ktoś musiał wejść na stronę internetową, na której odbywało się głosowanie, albo oddać głos w sposób tradycyjny na kartce.

Wystarczyło 659 głosów. Za każdym z nich kryje się konkretna osoba, której chciało się zaangażować i po prostu kliknąć albo postawić krzyżyk. Dzięki tym osobom dzieci utracone będą miały w Słupsku godne miejsce pochówku.

Daty i miejsca pochówków w październiku w Koszalinie, Słupsku, Szczecinku i w Pile TUTAJ.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..