Nowy numer 24/2018 Archiwum

Odszedł 8 lat temu

16 października 2007 roku w Rzymie zmarł bp Ignacy Jeż.

Pierwszy ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zmarł w Wiecznym Mieście na dzień przed ogłoszeniem decyzji Benedykta XVI o mianowaniu go kardynałem.

Następnego dnia, 17 października, podczas audiencji generalnej na placu św. Piotra, papież ogłosił całemu światu swój zamiar.

Zapraszamy do przypomnienia sobie historii życia kard. nom. Ignacego Jeża - TUTAJ, a także do przejrzenia archiwalnego numeru Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego z 4 listopada 2007 roku, w którym jest relacja z pogrzebu biskupa - TUTAJ.

16 października o godz. 19 w bazylice w Kołobrzegu bp Edward Dajczak odprawi Mszę św. w intencji kard. nom. Ignacego Jeża. Zapraszamy na naszą relację z tego wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma