Nowy numer 23/2021 Archiwum

Zasadzili nadzieję

Wiosną zerwiemy żonkile i rozdamy je ludziom, którzy w zamian wrzucą pieniądze do puszki na potrzeby hospicjum - wyjaśniła Aleksandra Marczak, wolontariuszka Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej w Boninie.

Ola wspólnie z kolegami z koła rozpoczęła przygotowania do kampanii "Pola nadziei". Jedno takie poletko wolontariusze obsadzili cebulkami kwiatów, które wykorzystają w wiosennej zbiórce charytatywnej.

- Uczniowie biorąc udział w ogólnopolskiej kampanii solidaryzują się z cierpiącymi - powiedziała Sylwia Bukowska, opiekunka SKC. Nauczycielka cieszy się ze współpracy z radą osiedla, dzięki gościnności którego uczniowie mogli powiększyć poletko i wyjść z uprawą poza mury szkoły. Pod uprawę przygotowali miejsce w pobliżu krzyża stojącego w centrum osiedla.

- Obserwuję akcję "Żonkil" i widzę, że co roku duża liczba osób daje datki na hospicjum - powiedziała Ewa Trojanowska, przewodnicząca rady osiedla. - Jestem dumna z faktu, że Bonin również ma swoje Pole Nadziei.

Wolontariuszka Eryka Mendyk jest świadoma, że choć jej uczynek jest mały, to będzie on wielkim darem dla pensjonariuszy hospicjum. - Za zebrane pieniądze pracownicy hospicjum kupią to, co będzie tym ludziom potrzebne - dodaje jej koleżanka Natalia Romańska.

Z zaangażowania wolontariuszy cieszy się proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Kretominie ks. Andrzej Olejnik. - Dzieło, jakim są Pola Nadziei, uczy i przypomina o darze życia, szczególnie wtedy, gdy jest naznaczone chorobą i cierpieniem, i gdy tak ważna jest wówczas nadzieja - powiedział.

Akcja została zorganizowana przy współpracy z Hospicjum im. M. Kolbego w Koszalinie i Radą Osiedla w Boninie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama