Koszalińsko-Kołobrzeski

Noce świętych w diecezji

Czuwania, drogi światła, procesje – z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych.

Od kilku lat coraz bardziej zyskują na popularności różnego rodzaju spotkania modlitewne, określane jako "Noce świętych", przeżywane w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych lub w okolicach tego dnia.

W związku z tym, że wielu coraz częściej odwołuje się do symboli pogańskich, proponując inne sposoby przeżycia wieczoru z 31 października na 1 listopada, Kościół przypomina o głęboko chrześcijańskim charakterze tego obchodu.

Duszpasterze zapraszają do wspólnej modlitwy przy relikwiach świętych, na adoracjach Najświętszego Sakramentu, rozważaniach o istocie świętości. "Noce świętych" przybierają różną formę w zależności od inwencji organizatorów.

Podajemy miejsca, w których będzie się coś działo, nie tylko 31 października. Prosimy o informacje o innych "Nocach świętych", abyśmy mogli umieścić je na naszej stronie:

Koszalin:

"Noc świętych" u franciszkanów - Msza św. 31 października o godz. 18, a po niej procesja z relikwiami wielu świętych do Domu Miłosierdzia, gdzie po przyjściu rozpocznie się wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

Słupsk:

"Droga światła" w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego - rozpoczęcie 2 listopada o godz. 18.30 na Starym Cmentarzu przy kaplicy.

"Noc świętych" w parafii pw. św. Faustyny Kowalskiej - odbędzie się 31 października: o godz. 18 Msza św., 18.30 Wieczór uwielbienia (taniec aniołów i spotkanie ze świętymi, ucałowanie relikwii), zakończenie "Balem Wszystkich Świętych".

"Noc świętych" w parafii pw. św. Jacka - odbędzie się 31 października w godz. 18-22. W programie: Msza św., adoracja Najświętszego sakramentu, marsz świętych, projekcja filmu o św. Ojcu Pio.

Na "Bal Wszystkich Świętych" zaprasza 29 października Szkoła Podstawowa nr 5 z oddziałami integracyjnymi. Impreza odbędzie się na holu głównym szkoły w godz. 17-18.30. W trakcie wspaniałej zabawy liczne konkursy , korowód wszystkich świętych, wybór króla i królowej balu . Obowiązuje przebranie ulubionego świętego.

Piła:

"Noc świętych" w parafii pw. św. Józefa - rozpoczęcie Mszą św. 31 października o godz. 18. Uczestnikom towarzyszyć będą relikwie przynajmniej 4 świętych: św. Jana Pawła II, św. Faustyny Kowalskiej, św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. nabożeństwo i różaniec.

"Noc świętych" u salezjanów 31 października - najpierw w parafii pw. Świętej Rodziny: godz. 16.30 różaniec dla dzieci, godz. 17 bal świętych w domu parafialnym, godz. 19 nieszpory w kościele. O godz. 19.30 rozpocznie się Wielki Marsz Świętych z kościoła Świętej Rodziny do kościoła pw. św. Jana Bosko. Po przyjściu zabawa dla młodzieży z konkursami i nagrodami aż do północy.

Podczele:

"Bal świętych" - odbędzie się 31 października. Dzieci przebierają się za wybrane przez siebie postacie świętych.

Rudki:

Przestawienie "Nie lękajcie się świętości" - odbędzie się 25 października o godz. 16 w świetlicy w Dębołęce. Organizatorami są: miejscowa parafia oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Świdwin:

"Noc świętych" pod hasłem "Święci zwyciężają" w parafii pw. św. Michała - początek 31 października o godz. 19. Obecne będą relikwie aż 11 świętych i błogosławionych: Jana Pawła II, Faustyny Kowalskiej, Jerzego Popiełuszki, Teresy Wielkiej, Franciszka od Jezusa, Maryi i Józefa, Rafała Kalinowskiego, Małej Arabki, Elżbiety od Trójcy Świętej, Jana od Krzyża, Teresy od Jezusa de Alando, Marii Maravillas. Konferencję wygłosi ks. Piotr Kozłowski.

Miastko:

"Noc świętych" w parafii pw. Miłosierdzia Bożego - początek 31 października o godz. 20. Spotkanie rozpoczyna się konferencją, którą wygłosi ks. Andrzej Zaniewski. Następnie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia. Modlitwie towarzyszyć będą relikwie m.in. św. s. Faustyny Kowalskiej i bł. ks. Michała Sopoćki.

Biesowice:

"Droga światła" - rozpoczęcie 1 listopada o godz. 18. Jeśli będzie odpowiednia pogoda nabożeństwo odbędzie się na cmentarzu, jeśli nie - w kościele.

Mirosławiec:

"Droga światła" - rozpoczęcie 31 października o godz. 18 na cmentarzu komunalnym. Rozważania przygotowuje młodzież.

Bobolice:

"Noc świętych" - odbędzie się 30 października - rozpoczęcie w kościele parafialnym o godz. 19.

Szczeglino:

31 października przez wieś przejdzie "Pochód świętych". Zbiórka na boisku do koszykówki o godz. 15. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, w tym konkurs na najlepszy strój przygotowany zarówno przez dzieci, jaki i przez dorosłych.

Polanów:

"Noc świętych" - zaplanowana na 31 października - o godz. 17 wieczór uwielbienia w dużym kościele. O godz. 18 przemarsz kolorowego korowodu świętych ulicami miasta do obelisku św. Jana Pawła II.

Sławno:

- Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (ul. Rapackiego 24) - „Marsz świętych" odbędzie się w sobotę 31 października o godz. 16. Wierni w radosnej procesji, niosąc relikwie świętych, przejdą na cmentarz. Dzieci i młodzież proszone są o przebranie się za świętych. W procesji można nieść obrazy swoich świętych patronów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..