Nowy numer 23/2021 Archiwum

Gdy wszyscy święci idą do nieba

Rozśpiewani, roztańczeni a przede wszystkim spragnieni świętości - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Białogardzie przemierzyli szkolne korytarze Korowodem Świętych.

Przedsięwzięcie w białogardzkiej podstawówce zorganizowano po raz drugi.

- Listopadowe święto kojarzy się głównie z dniem zadusznym, a my chcemy przypominać, że w tym dniu wspominamy znanych i nieznanych świętych - wyjaśnia s. Damaris Pawłowska, która razem z drugą katechetką Ewą Lange przygotowała Korowód Świętych.

- Organizując korowód, chcemy nie tylko kontynuować najstarsza tradycję chrześcijańską, ale mamy niepowtarzalną okazję do poznania wielu postaci świętych i błogosławionych, zwłaszcza polskich - dodaje.

W tym roku w korowodzie można było zobaczyć m.in.: świętego papieża Jana Pawła II, św. Agnieszkę, Maryję, św. Józefa, św. Franciszka, dzieci z Fatimy, świętych rycerzy i świętych królów. O wspaniałe stroje dzieci zadbali rodzice, aktywnie włączyli się także wychowawcy zwłaszcza najmłodszych klas.

Uroczysty i radosny korowód rozpoczynali święci ze swymi katechetami i nauczycielami. Pozostali uczniowie, zachęcani przez ks. Tomasza Zabielskiego, który akompaniował na gitarze, dołączali do wspólnego maszerowania i śpiewania. Marsz Gdy wszyscy święci idą do nieba   W przygotowaniu strojów pomagali rodzice i nauczyciele s. Damaris Pawłowska zakończył się na sali gimnastycznej wspólnym śpiewem znanej piosenki, której słowa zapewniają, że zarówno mały jak i duży może być świętym.

- Z wielką radością zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii i nie tylko, na drugą część świętowania Uroczystości Wszystkich Świętych. W niedzielę 8 listopada przebrani za naszych patronów i ulubionych świętych, uczestniczymy we Mszy św. w kościele mariackim o 11.30, a następnie przemaszerujemy dookoła kościoła - zaprasza s. Damaris. Jak dodaje, dla najciekawiej ubranych świętych będą nagrody.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama