Nowy numer 24/2021 Archiwum

Krzysztof Zanussi w Koszalinie

1 grudnia odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Gość na Plus".

To już trzecia odsłona cyklu realizowanego przez koszalińskie redakcje "Gościa Niedzielnego" i Radia Plus.

Tym razem zaproszenie redakcji przyjął Krzysztof Zanussi, wybitny polski reżyser, scenarzysta, autor książek i wykładowca akademicki.

Wyreżyserował prawie 30 filmów pełnometrażowych fabularnych, m.in. "Iluminacja", "Cwał", "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową", "Persona non grata". Ma w swoim dorobku artystycznym także produkcje telewizyjne.

Jako reżyser doczekał się międzynarodowego uznania. W roku 1984 za film "Rok spokojnego słońca" otrzymał Złotego Lwa na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Roku później za ten sam film został nominowany do Złotego Globu. Reżyser zyskał też uznanie Papieskiej Rady ds. Kultury, od której w roku 2010 otrzymał medal "Per artem ad Deum". Jest doktorem honoris causa kilku uniwersytetów.

Do Koszalina Krzysztof Zanussi przyjeżdża na specjalne zaproszenie koszalińskich redakcji "Gościa Niedzielnego" i Radia Plus.

Okazją do zaproszenia stała się m.in. premiera ostatniego filmu reżysera "Obce ciało".

Koszalińskie spotkanie "Gość na Plus" odbędzie się 1 grudnia w sali kina Kryterium. Będzie się składało z dwóch części. O godz. 18 rozpocznie się pokaz filmu "Obce ciało" (we współpracy z Centrum Kultury 105). Pokaz jest biletowany (9 złotych), ponieważ odbywa się w ramach "DKF".

O godz. 20 rozpocznie się spotkanie z Krzysztofem Zanussim (wstęp wolny), które poprowadzą dziennikarze "Gościa Niedzielnego" i Radia Plus.

Rozmowa z reżyserem będzie dotyczyła nie tylko samego filmu, ale także granic sztuki, jakości współczesnej rozrywki, wartości w sztuce i wielu innych tematów - również na kanwie ostatniej książki reżysera "Strategie życia, czyli jak zjeść ciastko i je mieć".

Cykl "Gość na Plus" to propozycja spotkań ze znanymi w przestrzeni medialnej osobami, które dzięki swojej pasji i niezwykłym dokonaniom mogą stać się inspiracją dla wszystkich poszukujących w życiu dobra i prawdy.

W przedstawianej propozycji nie chodzi jednak o zwykłe spotkanie z kimś znanym, ale o głębsze poznanie człowieka i motywów, którymi kieruje się w tym, co robi w życiu. "Goście na Plus" to ludzie z pasją, inspirujący swoimi dokonaniami, doświadczeni życiowo, ciekawi.

Spotkania mają charakter wywiadów na żywo prowadzonych przez dziennikarzy "Gościa Niedzielnego" i Radia Plus. Przewidziana jest też możliwość zadawania pytań przez publiczność.

Gośćmi cyklu byli już prof. Bogdan Chazan i Marek Kamiński. Po grudniowym spotkaniu z Krzysztofem Zanussim, kolejnym "Gościem na Plus" będzie dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz. Spotkanie z nim odbędzie się w lutym 2016 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama