Nowy numer 24/2018 Archiwum

Mirosławiec też świętował

Mszą św., Apelem Poległych i programem artystycznym mieszkańcy Mirosławca uczcili Niepodległą.

Mirosławieckie świętowanie rozpoczęło się w kościele parafialnym. W samo południe Mszy św. przewodniczył ks. Edward Matyśniak, proboszcz wspólnoty. Wraz z licznie zgromadzonymi parafianami modliły się władze miasta i gminy dowództwo 12. Komendy Lotniska oraz 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych.

Popołudniowa część uroczystości odbyła się na Placu Lotników. Tam przeprowadzono Apel Poległych z udziałem wojskowej asysty honorowej. Władze miasta, powiatu, wicemarszałek województwa, dowództwo bazy wojskowej oraz mieszkańcy złożyli wiązanki pod pomnikiem pamięci żołnierzy poległych w walkach o wyzwolenie Mirosławca.

Po Apelu uczestników uroczystości zaproszono do udział u w programie artystycznym przygotowanym przez Ośrodek Kultury w Mirosławcu. Podczas wieczornicy Gryfem Zachodniopomorskim odznaczony został Józef Śliwiński, pierwszy burmistrz miasta i gminy Mirosławiec.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma