Nowy numer 24/2018 Archiwum

Z wizytą u Matki

Wierni mirosławieckiego dekanatu pielgrzymowali dzisiaj do diecezjalnego sanktuarium w Skrzatuszu. U Matki Bożej Bolesnej wstawiali się także w intencji ofiar zamachu terrorystycznego w Paryżu.

Pielgrzymów przywitał i wprowadził w modlitewne skupienie kustosz sanktuarium ks. Andrzej Malczyński. Następnie pielgrzymi wysłuchali konferencji o modlitwie różańcowej ks. Wacława Grądalskiego. Kontynuacją konferencji była wspólna modlitwa różańcowa, której przewodniczyła wspólnota Żywego Różańca z parafii św. Antoniego w Człopie.

Punktem kulminacyjnym pielgrzymki była Msza św. odprawiona przez wszystkich księży z dekanatu pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka, który wygłosił kazanie do zgromadzonych pielgrzymów.

Na koniec pielgrzymi zgromadzili się przed Najświętszym Sakramentem na adoracji i odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

- Nasze sanktuarium to wyjątkowe miejsce na mapie diecezji, warto tu zaglądać, warto przyklęknąć chociaż na chwilę i poprosić o łaski Matkę Bożą, która tutaj króluje, tym bardziej że przecież mamy do Skrzatusza całkiem niedaleko. Pielgrzymka zaś to także okazja do tego, żeby poczuć, że jesteśmy wspólnotą – mówi ks. Dariusz Rybiński, wikariusz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Mirosławcu.

W pielgrzymce wzięli udział kapłani dekanatu oraz 260 pielgrzymów.

 

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma