Nowy numer 25/2021 Archiwum

Wygrali tablicę

Podopieczni koszalińskiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej wyróżnieni przez ogólnopolską Caritas.

Jesienny konkurs "Kim jest dla mnie wolontariusz Caritas?" był skierowany do  świetlic socjoterapeutycznych Caritas. Przystąpiły do niego 32 placówki z całej Polski.

Zadanie polegało na przygotowaniu pracy zespołowej w wybranej technice. Nasi diecezjanie zaprezentowali pracę plastyczną.

- Bardzo cieszymy się z wyróżnienia - nie ukrywa radości Anna Cherbetko, opiekunka z koszalińskiej świetlicy. - Pracowaliśmy nie tylko w grupie, ale też dzieci, które przystąpiły do zadania, były mocno zróżnicowane wiekowo.

To nie mniej ważne, ponieważ obok popularyzacji idei wolontariatu w działaniach Caritas, jednym z celów przedsięwzięcia była integracja podopiecznych placówek Caritas.

- Otrzymaliśmy prace, które w oryginalny i różnorodny sposób przedstawiają tematykę wolontariatu - informują organizatorzy. - Są to prace plastyczne, takie jak rysunki, wyklejanki, wydzieranki, batik, a także prezentacje, filmy i teledyski. Wolontariusz jawi się w nich jako anioł, superbohater, pomocna dłoń, jako ten, kto pokazuje drogę, daje radość i jest przyjacielem.

Organizatorzy zapewniają, że oceniali nie tylko walory artystyczne nadesłanych dzieł, ale także pomysłowość i nakład pracy. Nagrodami w konkursie są mobilne tablice interaktywne wraz z oprogramowaniem. Jedna z nich, tablica Mimio Teach o wartości rynkowej ok. 2,5 tysiąca zł., trafi do koszalińskiej placówki.

Organizatorem konkursu była Caritas Polska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama