Nowy numer 24/2021 Archiwum

Głodni Miłosierdzia

Polacy po raz 22 zatroszczą się przed Wigilią o najuboższych. Z pierwszą niedzielą Adwentu rusza coroczna kampania Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Hasłem tegorocznej są słowa: "Głodni Miłosierdzia" nawiązujące do zapowiedzianego przez Papieża Franciszka Roku Miłosierdzia. W ramach akcji 100 000 wolontariuszy Caritas rozprowadzi świece na świąteczne stoły. Uzyskany dochód wesprze najuboższych, przede wszystkim dzieci.

Wśród wolontariuszy będą także nasi diecezjanie, zwłaszcza ci skupieni w Parafialnych Zespołach Caritas.

- Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom trafiły już do parafii. W tym roku przygotowaliśmy ponad 56 tys. małych świec i niemal 9 tys. dużych - poinformowała Agnieszka Filipczuk, koordynatorka Caritas.

- Akcja rozpoczyna się wraz z początkiem Adwentu, wolontariusze będą przekazywać świece i zbierać datki przy drzwiach kościołów po Mszach św. Ofiary z tej kampanii zostaną przeznaczone na wsparcie dzieci z diecezji, m.in. organizację wypoczynku zimowego i letniego - dodaje.

Ponadto 10 groszy z każdej świecy przeznaczane będzie na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci syryjskie.

Obok Caritas Kościoła Rzymskokatolickiego uczestniczą w kampanii także: Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, Metropolitalny Ośrodek Miłosierdzia ELEOS Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego oraz Diakonia Kościoła Ewangelicko- Reformowanego w RP.

Wydarzenie otrzymało wsparcie pary prezydenckiej Andrzeja Dudy wraz z małżonką. Patronem medialnym kampanii jest Gość Niedzielny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama