Nowy numer 25/2021 Archiwum

Nakręcić dobro na fb

Członkowie diakonii ewangelizacji Ruchu Światło-Życie wzięli udział w warsztatach medialnych w Lipiu.

Weekendowe zajęcia dla młodych oazowiczów poprowadził ks. Krzysztof Witwicki, prezes diecezjalnej telewizji internetowej "Dobre Media". W pierwszej części warsztatów przedstawiał uczestnikom różne sposoby ewangelizacji przy pomocy serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter.

- Warto przekazywać tymi kanałami informacje o tematyce religijnej albo po prostu takie, które niosą ze sobą jakieś dobro. Warto też informować znajomych o ciekawych wydarzeniach. W ten sposób można naprawdę dotrzeć do wielu osób. Trzeba jednak pamiętać, że wstawiając coś na swoim profilu, firmuję to własną twarzą - mówi ks. Witwicki.

- To jest narzędzie w zasięgu ręki, przez które można naprawdę wiele osiągnąć. Chodzi o to, żeby młodzi ludzie uświadomili sobie, że ich działanie ma tutaj wielkie znaczenie. Poza tym, trzeba przyznać, że oni są naprawdę kreatywni. Trzeba im tylko dać jakiś impuls. Po to m.in. są te warsztaty - wyjaśnia ks. Remigiusz Szauer, odpowiedzialny za diakonię ewangelizacji.

Nakręcić dobro na fb   Podstawą praktyki jest dobra teoria... ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość Obecność na Facebooku dla większości młodych ludzi jest dziś oczywistością. Bardzo często problemem tego typu serwisów jest zalew treści o wątpliwej wartości lub po prostu błahych. Wielu ludzi, przeglądając takie informacje, traci czas, a także karmi się tym, co nie pomaga w rozwoju wiary i człowieczeństwa.

- Dlatego moja ewangelizacja na Facebooku polega też na tym, że staram się nie gorszyć innych, czyli nie podawać dalej, nie udostępniać, nie lajkować materiałów o wątpliwych treściach, czyli takich, które pokazują słabość człowieka czy zwyczajnie głupotę. Udostępniam to, co buduje, pokazuje coś dobrego, wnosi coś pozytywnego - mówi Katarzyna Sadowska z Wałcza, uczestniczka.

Zasadnicza część warsztatów dotyczyła tworzenia krótkich filmików ewangelizacyjnych, nadających się do umieszczania w serwisach takich jak YouTube czy Facebook.

Samo operowanie kamerą nie było największym problemem. Dzisiaj nakręcenie materiału jest możliwe nawet przy pomocy telefonu komórkowego. Uczestnicy warsztatów uczyli się przede wszystkim, jak dobrze taki filmik ewangelizacyjny zaplanować, żeby nie był za długi, a jednocześnie, żeby przyciągał uwagę.

Ks. Witwicki wprowadzał uczestników m.in. w tajniki montażu przy pomocy specjalnych, służących do tego programów.

Oto owoc warsztatów. Polecamy: (Interpretacja Dz 1, 1-11 w formie "Bible Challenge")

Bible challenge - Dz 1, 1-11
DobreMedia

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama