Nowy numer 29/2021 Archiwum

"Pusta choinka" tuż za progiem

12 grudnia warto wybrać się na przedświąteczne zakupy. Na prezenty czekają dzieci z ubogich rodzin z Koszalina, Słupska i Piły.

Po raz piąty Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej we współpracy z Radiem Koszalin wejdzie do centrów handlowych, by zaprosić klientów do akcji "Pusta choinka". Zrywając z choinki karteczkę z danymi dziecka, można zakupić dla niego zaproponowany prezent. Nie mają to być zabawki, gry czy akcesoria komputerowe, ale bardziej potrzebne - zazwyczaj zimowe ubrania, obuwie, odzież sportowa, bielizna.

Akcja odbędzie się w sobotę 12 grudnia w godz. 12-18. Wolontariuszy, harcerzy, a nawet kibiców koszalińskiej Gwardii będzie można spotkać na korytarzach C.H. Atrium na ul. I. Paderewskiego.

Równocześnie odbędzie się podobna akcja w Słupsku w Galerii Słupsk na ul. J. Tuwima oraz w Pile w C.H. Atrium Kasztanowa na al. Powstańców Wielkopolskich.

Kilkugodzinna akcja zbiórki prezentów będzie zakończona występami zespołów i koncertami. Do akcji dołączyli się także więźniowie koszalińskiego aresztu, którzy wykonali bombki choinkowe.

Dodatkowa "Pusta choinka" stanie w holu Filharmonii Koszalińskiej, w której tego samego dnia odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Fundacji "Zdążyć z Miłością".

W ciągu 5 lat trwania akcji prezenty trafiły do ponad 1500 dzieci, w tym 830 dzieci z samego Koszalina. Wartość darowizn szacuje się na ok. 100 tys. zł.

W tym roku z Koszalina i powiatu koszalińskiego zostało wytypowanych 155 dzieci (w Słupsku blisko 80). To są zazwyczaj dzieci żyjące w głębokiej biedzie, dla których podchoinkowa niespodzianka z "Pustej choinki" będzie jedyną w święta.

Dzieci zostały wytypowane przez dyrektorów szkół oraz Parafialne Zespoły Caritas, które docierają do środowisk najuboższych w swojej okolicy. Niespodzianki trafią do rąk małych odbiorców w samą Wigilię. Często prócz przedmiotów zapisanych na bombce, darczyńcy dokładają dodatkowe prezenty: słodycze, zabawki, drobne akcesoria.

Organizatorzy poszukują wolontariuszy do pomocy przy akcji w Koszalinie - rozdawania ulotek w centrum handlowym, dostarczenia paczek obdarowanym. Chętni mogą się zgłaszać do sekretariatu Caritas lub bezpośrednio do koordynatora Caritas, Pawła Marsickiego (tel. 501 546 767)

Patronat honorowy nad akcją objął bp. Edward Dajczak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama