Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jak zareklamować... diecezję?

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży idą pełną parą, a diecezje zachęcają obcokrajowców do odwiedzin. W Wieliczce nie zabrakło także naszej reprezentacji.

W miniony weekend w Kalwarii Zebrzydowskiej prawie 300 delegatów z krajów całego świata mogło zapoznać się ze stanem przygotowań Polski do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Spotkanie zorganizowane przez Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży miało nie tylko charakter informacyjny, ale było również związane z prezentacją miejsc, w których odbędą się najważniejsze wydarzenia podczas wizyty papieża Franciszka.

Młodzi cudzoziemcy spotkali się również z kard. Stanisławem Dziwiszem, który jest osobiście zaangażowany w organizację lipcowych uroczystości.

Ważnym momentem trzydniowego spotkania była prezentacja polskich diecezji, która odbyła się w Wieliczce. Przy wcześniej przygotowanych stoiskach każda diecezja mogła zapoznać gości z regionalnymi potrawami oraz miastami, które będą gościć pielgrzymów podczas tzw. „Dni w Diecezji”.

- Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Goście byli pod wrażeniem przeróżnych inicjatyw duszpasterskich skierowanych w ciągu roku do młodzieży. Również bliskość Bałtyku stała się wielkim atutem. Choć pielgrzymi z Europy, z którymi rozmawiałam ubolewali, z przyczyn ekonomicznych, nad odległością Krakowa od Koszalina, to jednak najwięcej zainteresowania wykazywali pielgrzymi z Ameryki Łacińskiej, którzy wciąż szukają gościnnej diecezji. Panama, Nikaragua, Ekwador, Meksyk, Wenezuela - z przedstawicielami tych krajów jestem teraz w stałym kontakcie - mówi Magdalena Szubstarska z Franciszkańskiej Szkoły Językowej w Koszalinie, która reprezentowała naszą diecezję w Wieliczce.

Jak zapowiada ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży i koordynator ŚDM w Koszalinie, Słupsku i Pile rozpocznie się teraz pracowity czas przygotowania do przyjęcia pielgrzymów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama