Nowy numer 33/2018 Archiwum

Więźniowie charytatywnie

Osadzeni z Zakładu Karnego w Koszalinie przyłączyli się do charytatywnej akcji "Pusta choinka".

Akcja ruszy 12 grudnia. Wówczas w C.H. Atrium w Koszalinie stanie "Pusta choinka". Jednak dzięki koszalińskim osadzonym wcale pusta nie będzie.

Zawisną na niej ozdoby, które będą zarazem informacją dla darczyńców, jaki prezent świąteczny mogą ofiarować wybranemu dziecku - na każdej wypisane zostanie jego imię, wiek oraz rzecz, której ono potrzebuje.

Darczyńcy będą mogli zerwać ozdobę i powędrować z niezbędnymi informacjami na zakupy.

150 takich papierowych ozdób wykonali więźniowie z Zakładu Karnego w Koszalinie.

Osadzeni okazali nie tylko dobrą wolę wsparcia "Pustej choinki", poprzez zaangażowanie się w przygotowania, ale dodali coś ekstra - upominki. Wychowawcy wraz z więźniami zorganizowali zbiórkę pieniędzy, za które zakupili prezenty dla dzieci. Za sprawą wolontariuszy odzież i prezenty, także te od więźniów, dotrą do podopiecznych "Pustej choinki" w samą wigilię, 24 grudnia.

Organizatorem akcji "Pusta choinka" jest Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Radio Koszalin.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma