Nowy numer 29/2021 Archiwum

Mikołajki w szczytnym celu

Fundacja "Zdążyć z Miłością" zaprosiła dzieci, ich rodziców i dziadków na rodzinny festyn mikołajkowy.

W koszalińskiej galerii handlowej Emka przez niemal całą sobotę czekała na uczestników festynu moc atrakcji.

Był sklepik z aniołkami, coś dla amatorek mody, czyli spódniczki z koła i dodatki, dzięki którym można stworzyć ponadczasowe kreacje, a także coś dla zdrowia, czyli stoisko ze świeżymi sokami warzywnymi i owocowymi.

Można było również skorzystać z bezpłatnego badania poziomu glukozy i ciśnienia tętniczego krwi. Zainteresowaniem cieszyły się porady dietetyka i podologa.

O dobrą rozrywkę zadbały zespoły taneczne z Koszalina i Wyszewa, młodzi, utalentowani wokaliści oraz adepci sztuk walki.

Nagradzane gromkim brawami koszalińskie przedszkolaki nie tylko prezentowały talenty artystyczne, ale także dołożyły swoją cegiełkę do akcji – przekazały zbierane wcześniej pluszaki na loterię fantową.

Mikołajkowa zabawa zorganizowana została właśnie po to, by wyremontować i wyposażyć drugie mieszkanie chronione dla mam z małoletnimi dziećmi.

Przez całą imprezę robiących zakupy w galerii wolontariusze Fundacji „Zdążyć z Miłością” zachęcali do materialnego wsparcia tego dzieła datkiem do puszki.

Podczas sobotniej zbiórki udało się zasilić konto remontowe kwotą 3.044,38 zł.

- Miło nam, że mogliśmy gościć na festynie tak wiele osób - podkreśla Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes koszalińskiej fundacji. - Cieszymy się, że całe rodziny zechciały spędzić z nami ten mikołajkowy czas, a przy okazji wesprzeć ideę, która nam przyświeca, aby nieść pomoc mamom, które pragną wyjść z bezdomności i godnie wychowywać swoje dzieci.

Kolejną akcję fundacja zaplanowała na przyszła sobotę. 12 grudnia w Koszalinie wystąpi Halina Młynkova. Bilety-cegiełki w cenie 60 i 80 zł są do nabycia w kasie Filharmonii Koszalińskiej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama