Nowy numer 28/2018 Archiwum

Najpierw przyjmowali, teraz rozdają

Ruszyła przedświąteczna zbiórka żywności "Tak, pomagam!".

Do akcji Caritas włączyli się wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas, Szkolnych Kół Caritas oraz młodzież zaangażowana do zbiórki przez opiekunów i nauczycieli.

Po raz pierwszy do akcji przystąpił koszaliński Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Koszalinie z siedzibą przy ul. Rzecznej, skupiający dzieci i młodzież w wieku od 3 do 24 lat. Wychowawczyni Katarzyna Szyszkowska wraz z uczniami Pawłem Bolszakowem i Igorem Ociepą pełnili kilkugodzinny dyżur w Biedronce na ul. 4 marca.

- Niektórzy z naszych podopiecznych sami na co dzień korzystają z pomocy i wsparcia innych. Zgłosiłam nasz ośrodek do udziału w akcji "Tak, pomagam", by i oni zobaczyli, co to znaczy pomoc innym. To ważne, by postawili się po tej drugiej stronie, tym razem jako ci, którzy dają coś od siebie - powiedziała K. Szyszkowska.

22-letniemu Pawłowi Bolszakowowi bardzo się ta "druga strona" podoba. Już teraz zgłosił się do podobnej akcji przed Wielkanocą. Obok niego stoją dwa duże kosze sklepowe wypełnione produktami spożywczymi. Większość to podstawowe produkty, ale czasem ktoś włoży do kosza coś ekskluzywnego - słodycze, dobrą herbatę, kawę.

Zbiórka trwa na terenie całej diecezji. Podjęło ją 41 parafii. Wolontariusze Caritas będą czekać na darczyńców także w sobotę od 10.00 do 20.00 w sklepach sieci Biedronka, Lewiatan, POLOmarket.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma