GN 32/2018 Archiwum

Spotkanie choinkowe w więzieniu

W Zakładzie Karnym w Koszalinie odbyło się spotkanie choinkowe dla dzieci osadzonych.

Czas przedświąteczny to okazja do rodzinnych spotkań i nie byłoby dobrze, by więzienne kraty były w tym przeszkodą. Dlatego służba więzienna koszalińskiego Zakładu Karnego we współpracy z parafią ojców franciszkanów oraz Bractwem Więziennym zorganizowała spotkanie choinkowe dla skazanych i ich rodzin.

W sobotniej przedpołudniowej "choince" wzięło udział 12 skazanych oraz ich żony lub partnerki wraz z dziećmi. Dzieci przybyło do zakładu karnego 18.

- Chodziło o integrację rodzin, podtrzymanie więzi między ich członkami - mówił por. Paweł Szajner, wychowawca ds. kulturalno-oświatowych w koszalińskim Zakładzie Karnym.

Spotkanie miało formę rodzinnej zabawy - rodzice z dziećmi wykonywali wspólnie prace plastyczne. Nie zabrakło tańców z Mikołajem i świątecznego poczęstunku. Dzieci otrzymały mikołajkowe paczki. Zaproszeni goście obejrzeli tradycyjne jasełka przygotowane przez zespół skazanych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma