Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Śpiewanie na mieszkanie

W Filharmonii Koszalińskiej wystąpiła Halina Młynkowa. Koncert charytatywny zorganizowała Fundacja "Zdążyć z Miłością".

Ponad 500 biletów-cegiełek rozeszło się bardzo szybko. Sala koncertowa Filharmonii Koszalińskiej wypełniła się niemal do ostatniego miejsca.

- Szukaliśmy wykonawcy, który przyciągnąłby publiczność samym nazwiskiem. Cieszymy się, że udało nam się zaprosić Halinę Młynkową, która jest uznaną gwiazdą - mówi Justyna Śmidecka, sekretarz Fundacji.

Koncert artystki trwał ponad godzinę. Pierwsza część miała charakter bardziej rozrywkowy. Wśród wykonanych piosenek znalazły się także dawne przeboje "Brathanków".

Druga część koncertu odbyła się w klimacie nieco spokojniejszym. W repertuarze pojawiły się refleksyjne ballady. Zmieniło się także instrumentarium. Do zespołu artystki dołączyła kilkunastoosobowa sekcja smyczkowa orkiestry Filharmonii Koszalińskiej.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na remont drugiego już mieszkania chronionego dla matek z dziećmi, które opuszczają Dom Samotnej Matki oraz Centrum Kryzysowe dla Kobiet. Pozwala ono na spokojny powrót do normalnego życia matkom, które opuszczają te instytucje, a znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Pierwsze takie mieszkanie, mieszczące się w kamienicy przy ul. Jana z Kolna w Koszalinie, Fundacja "Zdążyć z Miłością" oddała do użytku w czerwcu (pisaliśmy o tym TUTAJ). W tej chwili mieszkają w nim 4 matki i 7 dzieci.

- Jesteśmy bardzo zadowolone z tego, jak to mieszkanie funkcjonuje. Mamy dogadują się ze sobą, dobrze realizują kontrakty socjalne, które mają ustalone. Wszystko dzieje się tak, jak powinno. Bez obaw podjęliśmy więc działania w celu przygotowania kolejnego mieszkania. Mieści się ono w tej samej kamienicy na ul. Jana z Kolna. Ma 100 mkw. powierzchni. Będzie tam miejsce dla 3 mam z dziećmi. Na jego remont potrzebujemy ok 160 tys. złotych - mówi Justyna Śmidecka.

Oba mieszkania przekazało na rzecz Fundacji miasto.

Przed koncertem przedstawiciele Fundacji, z prezes Małgorzatą Kaweńską-Ślęzak na czele, wręczyli "Anioły" Fundacji, czyli nagrody dla najbardziej zasłużonych sponsorów.

W holu filharmonii stanęła także "Pusta choinka" Caritas. 12 grudnia w centrum handlowym "Atrium" w Koszalinie, a także w Słupsku i w Pile, po raz kolejny odbyła się akcja charytatywna, której celem jest wsparcie dzieci z ubogich rodzin.

Na choince zawieszone są ozdoby z wypisanymi imionami konkretnych dzieci i prezentami, jakich potrzebują. Nie chodzi o zabawki, czy słodycze, ale o ubrania, przybory szkolne, czy buty. Każdy może podejść do choinki, zabrać ozdobę, kupić prezent i dostarczyć go do siedziby Caritas.

W akcji, która przez cały dzień odbywała się w centrum handlowym, mogli wziąć udział także uczestnicy koncertu w Filharmonii Koszalińskiej. W ten sposób Caritas i Fundacja "Zdążyć z Miłością" połączyły swoje siły w pomaganiu potrzebującym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy