Nowy numer 03/2020 Archiwum

A w Szczecinku jasełka przejdź do galerii

Szczecinecki Orszak Trzech Króli przybrał formę ulicznych jasełek.

Mieszkańcy Szczecinka już po raz piąty obchodzili uroczystość Objawienia Pańskiego na ulicach i placach swojego miasta.  To dla nich nie tylko okazja do wspólnego wyznania wiary, ale też do czynnego zaangażowania. Przygotowali bowiem barwne jasełka i sami w nich wystąpili.

Najpierw jednak zgromadzili się w kościele pw. Ducha Świętego na uroczystej Mszy św. Następnie w południe Orszak Trzech Króli wyruszył w stronę kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Przebrani za pastuszków lub z koronami na głowach mieszkańcy wędrowali w ślad za Trzema Królami w kierunku Parku Różanego, ale zanim tam dotarli, rozśpiewany orszak przyglądał się trzem biblijnym scenkom z czasów narodzin Jezusa. Jedna z nich rozegrała się w pałacu Heroda, czyli przy Szkole Muzycznej. Mieszkańcy towarzyszyli tam Mędrcom w spotkaniu z podstępnym Herodem.

Na koniec orszak dotarł do parku, gdzie w muszli koncertowej urządzono stajenkę betlejemską. Tutaj Trzej Królowie złożyli pokłon nowonarodzonemu Jezusowi.

Spotkanie zakończyło się koncertem kolęd w wykonaniu lokalnych zespołów ludowych oraz dziecięcych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama