Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Podsumowanie V edycji "Pustej Choinki"

Okazuje się, że z roku na rok przedświąteczna akcja cieszy się coraz większą ofiarnością darczyńców.

Podsumowanie akcji miało miejsce w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, gdzie na uroczystym spotkaniu zgromadzili się organizatorzy oraz przedstawiciele instytucji, którzy zaangażowali się w V edycję "Pustej Choinki", zorganizowaną przez koszalińską Caritas i Radio Koszalin.

Statystyki podsumowujące akcję pokazują, że takie wspieranie ubogich jest coraz lepiej przyjmowane i że warto podobne inicjatywy rozwijać. Przygotowano więcej paczek dla dzieci niż w poprzednich latach, a także zebrano na ten sam cel więcej pieniędzy.

Co ciekawe, tegoroczna "Pusta Choinka" przeniosła się także poza trzy główne miasta diecezji, Koszalin, Słupsk i Piłę, w których stanęły choinki z kotylionami opisującymi dzieci, do których miały trafić prezenty. Tym razem akcję przeprowadziła na swoim terenie także parafia pw. św. Jadwigi w Złocieńcu.

W Koszalinie darczyńcy przygotowali 133 paczki, ponadto przekazali 2000 zł na rzecz dzieci. Na rzecz słupskiej "Pustej Choinki" przekazali 76 paczek i 1300 zł. W Pile było to 168 paczek i 11 tys. zł. Parafia w Złocieńcu przygotowała 23 paczki.
Szacowany koszt każdej paczki to kwota ok. 200 zł. Łącznie V "Pusta Choinka" zebrała zatem dary o szacowanej wartości 92 500 zł.

Podsumowanie akcji miało miejsce w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, gdzie na uroczystym spotkaniu zgromadzili się organizatorzy oraz przedstawiciele instytucji, którzy zaangażowali się w V edycję "Pustej Choinki".

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma