Nowy numer 42/2021 Archiwum

Przystanki modlitwy o jedność

W tym roku wierni różnych wyznań będą prosić o jedność pod hasłem „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”.

Od 18 do 25 stycznia modlitwa o jedność chrześcijan będzie także wybrzmiewać w naszej diecezji.  Warto włączyć się w to wołanie i wybrać się na któreś z ekumenicznych spotkań.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpocznie się nabożeństwem ekumenicznym w parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie w poniedziałek 18 stycznia o godz. 17. We wtorek (19 stycznia), w kościele pw. św. Antoniego w Wałczu o godz. 18 sprawowana będzie w tej intencji Msza św.

Przystankami wspólnej modlitwy na kolejne dni będą Świdwin i Szczecinek. Na nabożeństwo ekumeniczne w środę (20 stycznia) o godz. 19 zaprasza świdwińska parafia św. Michała Archanioła, a w czwartek (21 stycznia) o godz. 17 szczecinecka wspólnota greckokatolicka do nowo wybudowanej cerkwi.

Dzień później (22 stycznia) o godz. 18 gospodarzami spotkania będzie parafia pw. Najświętszego Serca Jezusa Kościoła Polskokatolickiego w Bukowie Morskim.

We franciszkańskiej pustelni na Świętej Górze Polanowskiej w sobotę (23 stycznia) o godz. 17 tradycyjnie duchowni i wierni różnych wyznań odśpiewają Akatyst ku czci Bogarodzicy, zaś z drugiej świętej góry Pomorza, z sanktuarium szensztackiego na Górze Chełmskiej w niedzielę (24 stycznia) o godz. 15 popłynie Koronka do Bożego Miłosierdzia odmawiana w intencji jedności chrześcijan i nieszpory osób konsekrowanych. Także w niedzielę nabożeństwo ekumeniczne o godz. 16 sprawowane będzie w parafii Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Słupsku.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan zakończy się w poniedziałek 25 stycznia u franciszkanów w Darłowie, nabożeństwem ekumenicznym o godz. 18.

Warto także włączyć się w ekumeniczne kolędowanie w sobotę 30 stycznia o godz. 17 w kaplicy Dobrego Pasterza Centrum Luterańskiego w Koszalinie.

Natomiast salezjanie z parafii Świętej Rodziny w Pile zapraszają na wykład w ramach cyklu "Kościelne dzieje Piły". Najbliższy poświęcony będzie historii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Pile po II wojnie światowej. Odbędzie się on w środę, 27 stycznia o godz. 19 w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym przy parafii, a prelegentem będzie proboszcz parafii ewangelickiej, ks. Tomasz Wola. Wstęp wolny.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama