Nowy numer 37/2021 Archiwum

Przed peregrynacją

80 młodych ludzi, tym razem z południowej części diecezji, uczestniczyło w weekendowych rekolekcjach przed peregrynacją znaków Światowych Dni Młodzieży.

Na spotkanie przyjechała młodzież mocno zaangażowana w przygotowania do lipcowych uroczystości w Krakowie. Ośrodek Caritas w Ostrowcu tętnił życiem. Wspólna modlitwa i śpiew tworzyły niezapomnianą atmosferę.

Nie zabrakło również gości. Dorota Abdelmoua z Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w Krakowie opowiadała o przygotowaniach do podjęcia prawie dwóch milionów pielgrzymów z Polski i świata. Duchowym wymiarem rekolekcji zajął się ks. Wacław Grądalski, który wprowadził młodych w teologię krzyża i ikony.

Zaskoczeniem dla wielu była wideokonferencja bp. Edwarda Dajczaka. Za pośrednictwem internetowego łącza pasterz diecezji podkreślił, że Światowe Dni Młodzieży mogą być w naszej diecezji wspaniałym narzędziem do ewangelizowania młodych przez młodych.

Krzyż i ikona ŚDM będą gościły w naszej diecezji już od 24 stycznia. Informacje o tym, które miasta znajdą się na trasie peregrynacji, można zaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama