Nowy numer 25/2018 Archiwum

Przed peregrynacją

80 młodych ludzi, tym razem z południowej części diecezji, uczestniczyło w weekendowych rekolekcjach przed peregrynacją znaków Światowych Dni Młodzieży.

Na spotkanie przyjechała młodzież mocno zaangażowana w przygotowania do lipcowych uroczystości w Krakowie. Ośrodek Caritas w Ostrowcu tętnił życiem. Wspólna modlitwa i śpiew tworzyły niezapomnianą atmosferę.

Nie zabrakło również gości. Dorota Abdelmoua z Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w Krakowie opowiadała o przygotowaniach do podjęcia prawie dwóch milionów pielgrzymów z Polski i świata. Duchowym wymiarem rekolekcji zajął się ks. Wacław Grądalski, który wprowadził młodych w teologię krzyża i ikony.

Zaskoczeniem dla wielu była wideokonferencja bp. Edwarda Dajczaka. Za pośrednictwem internetowego łącza pasterz diecezji podkreślił, że Światowe Dni Młodzieży mogą być w naszej diecezji wspaniałym narzędziem do ewangelizowania młodych przez młodych.

Krzyż i ikona ŚDM będą gościły w naszej diecezji już od 24 stycznia. Informacje o tym, które miasta znajdą się na trasie peregrynacji, można zaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma