Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Z Akcją w nowy rok

Noworoczne zebranie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej to nie tylko wybory prezesa, ale również czas duchowego wzrastania członków tej wspólnoty.

Sobotnie przedpołudnie zgromadziło w Koszalinie prezesów parafialnych oddziałów z terenu całej diecezji. W wyremontowanej kaplicy, nad biurami diecezjalnej Caritas, świeccy zaangażowani w dzieło Akcji Katolickiej podczas Eucharystii modlili się w intencji diecezji i zbliżającego się synodu. 

Uczestnicy mogli również wysłuchać konferencji sióstr ze zgromadzenia Jezusa Miłosiernego, które ukazały związek Roku Miłosierdzia z codziennością każdego chrześcijanina. Wezwanie do bycia miłosiernym połączyły z konkretnym przykładem działalności wolontaryjnej na rzecz diecezjalnego hospicjum w Darłowie.

Spotkanie zakończyło się sprawozdaniem z rocznej działalności Akcji Katolickiej w diecezji oraz wyborami władz stowarzyszenia. Diecezjalnym prezesem na drugą kadencję została Jolanta Drachal z parafii pw. św. Jadwigi w Białogardzie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma