Nowy numer 4/2021 Archiwum

Wesprzyj pomagających skutecznie

Nadszedł czas rozliczeń podatkowych. Drobna, lecz istotna część naszych podatków może wesprzeć instytucje, które przynoszą pożytek społeczeństwu. Jedną z nich jest Caritas.

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej za rok 2014 z tytułu przekazywanego 1 procenta podatku zebrała 180 tysięcy złotych. Z roku na rok ta suma rośnie, ponieważ Caritas cieszy się dużym zaufaniem społecznym.

Ta nasza, koszalińsko-kołobrzeska, podejmuje wiele zadań na rozległym terenie diecezji. Każda złotówka to możliwość realizacji konkretnych akcji. O ich wsparcie prosi dyrektor Caritas DKK ks. Tomasz Roda.

- Możliwość przekazania 1 proc. podatku jest prawem i przywilejem każdego podatnika, bo to on sam decyduje, do jakiej instytucji trafią jego pieniądze - powiedział ks. Roda. - Caritas jest najskuteczniejszą instytucją charytatywną w Polsce. Naszym celem jest pomoc osobom potrzebującym różnego rodzaju wsparcia i pod takim hasłem odbywa się akcja: "Pomagam bliźniemu". Abyśmy mogli skutecznie tę pomoc realizować, prosimy o przekazanie 1 proc. podatku na rzecz naszej Caritas.

Dyrektor prosi także o promowanie akcji "Pomagam bliźniemu". - Najlepszą reklamą dla nas jest ta szeptana od ucha do ucha - zachęca. Jednocześnie wskazuje na skuteczność instytucjonalnie zorganizowanej pomocy, jak choćby w przypadku niedawnej akcji pozostawienia noworodka w oknie życia, które od kilku lat mogło być gotowe na takie wydarzenie, m.in. dzięki 1 procentowi darowanemu Caritas DKK .

- Zebrane w ramach "Pomagam bliźniemu" fundusze są w całości przeznaczone na nasze akcje, m.in. turnusy rehabilitacyjne, sprzęt medyczny, wypoczynek dzieci, wyprawki szkolne, bursę, Dom Samotnej Matki i Centrum Kryzysowe dla Kobiet, hospicjum, opiekę nad bezdomnymi, czyli zapewnienie im posiłku, możliwości skorzystania z łaźni i pralni. Pomagamy także w indywidualnie tym diecezjanom, którzy sami zwracają się do nas o wsparcie.

Pieniądze przekazane Caritas są wydatkowane w sposób racjonalny i transparentny.

Koszalińska Caritas oferuje pomoc w przygotowaniu rocznego rozliczenia podatku PIT wszystkim podatnikom, którzy zechcą jej przekazać 1 proc. podatku. Osoby, które chciałyby skorzystać z tej możliwości, mogą przyjść z odpowiednimi dokumentami do sekretariatu placówki mieszczącego się na ul. bp Czesława Domina 8, codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.

Osoby samodzielnie wypełniające swoje zeznanie podatkowe mogą przekazać 1 proc. podatku na jej działalność wpisując numer KRS 0000274950 Caritas „Pomagam Bliźniemu” w swój PIT.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama