Nowy numer 4/2021 Archiwum

Pomagać śpiewająco

W Koszalinie powstała Fundacja "Moja Mama i Ja". Poszukuje młodych muzyków, by wspierali akcje na rzecz podopiecznych fundacji.

Fundację zawiązały w listopadzie mieszkanki Koszalina i Darłowa, część z nich to pracownice koszalińskiego Centrum Kryzysowego dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi. Zaczynają od działań w Koszalinie, ale mają nadzieję, że będą docierać także do potrzebujących z innych części diecezji. I nie tylko do kobiet, ale też osób samotnych, niepełnosprawnych oraz seniorów. Pomoc ma trafić także do podopiecznych Domu Samotnej Matki "Dar życia" oraz Domu dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi "Nadzieja". Fundacji patronuje diecezjalna Caritas.

Na początek założycielki fundacji planują zadbać o osoby, którym doskwiera samotność. - Mamy pomysł, żeby przygotować mieszkanie chronione dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej, którzy samodzielnie lub pod okiem dochodzącego wychowawcy byliby w stanie prowadzić gospodarstwo domowe - informuje Justyna Kosiec z Fundacji "Moja Mama i Ja". - Mamy doświadczenie pracy z kobietami żyjącymi w trudnych sytuacjach, matkami samotnie wychowującymi dzieci, więc także je chcemy otoczyć troską. Ale nie tylko. Będziemy docierać także do osób niepełnosprawnych, starszych, a także do młodzieży.

Pierwsze działania fundacja ma już za sobą. - To była skromna akcja przedświąteczna. Pomogłyśmy rodzinie, która miała problemy finansowe. Zebraliśmy dla nich odzież, rzeczy potrzebne dla małego dziecka. Akcja była szybka, chciałyśmy zdążyć przed świętami, ale udało się pomóc - powiedziała J. Kosiec. Panie wiedzą, że to kropla w morzu i że potrzebujących jest dużo więcej. Chcą szukać takich osób, rozpoznać ich problemy i pomagać. Stąd zamiar pozyskiwania funduszy. Sam plakat nie wystarczy, założycielki Fundacji "Moja Mama i Ja" planują organizować różne akcje na terenie Koszalina i w innych miastach diecezji.

- Jesteśmy dopiero po drugim spotkaniu fundacji, ale mamy pełno pomysłów, mam nadzieję, że przynajmniej część uda nam się wprowadzić w życie - wyjaśnia p. Judyta. - Jednym z nich jest utworzenie zespołu wokalno-instrumentalnego, który będzie nas wspierał muzycznie przy akcjach organizowanych na terenie miasta. Poszukujemy młodych osób do zespołu, które potrafią śpiewać i grać na instrumentach.

Panie chcą też pomagać przez informację. - Planujemy wystawę fotografii na temat przemocy w rodzinie, która w oryginalny sposób opowie o problemach, jakich doświadczają w rodzinach dzieci, kobiety, ale też mężczyźni czy osoby starsze.

Osoby zainteresowane wolontariatem muzycznym mogą się zgłaszać do Fundacji "Moja Mama i Ja" pod nr tel. 504 507 396 lub poprzez e-mail: biuro@mojamamaija.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama