Nowy numer 42/2021 Archiwum

Uczciwi wygrywają

Gimnazjaliści ze Szczecinka laureatami konkursu filmowego o rotmistrzu Pileckim.

Konkurs ,,Wartości bliskie Rotmistrzowi Pileckiemu nadal aktualne" zorganizował dystrybutor filmu "Pilecki". Szczecineccy gimnazjaliści z Gimnazjum nr 2 działającego przy Zespole Szkół im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku wzięli w nim udział - nakręcili trzyminutówkę - remake kilku scen filmu "Pilecki". I wygrali. O ich projekcie pisaliśmy TUTAJ.

Pierwsze miejsce zajęli ex aequo z licalistami z XXIX LO w Łodzi. Wygrane filmy wyróżniała nie tylko  kreatywność, walory edukacyjne, wkład pracy czy spójność z filmem "Pilecki", ale też uczciwość w promowaniu filmiku na stronach internetowych.

- W trakcie konkursu organizatorzy zadecydowali o zmianie regulaminu, ponieważ uczniowie niektórych szkół nieuczciwie postępowali - wyjaśnia Jarosław Dywizjusz, nauczyciel historii  w szczecineckim gimnazjum, opiekun merytoryczny projektu.

Organizatorzy konkursu zareagowali na protesty dotyczące zamieszczania fikcyjnych "lajków", które były zarazem głosami w konkursie.Jeszcze w trakcie trwania przestrzegali rywalizujących uczniów przed nieuczciwością, prosili,  by "walka o wygraną nie przesłania tego, co najważniejsze". - Nie sądziliśmy, że konkurs mający na celu propagowanie wartości, jakimi kierował się rotmistrz Pilecki, będzie przyczyną tak wielu sporów wśród uczestników konkursu - informowali na stronach konkursowych.
- Ostatecznie podjęli decyzję, że o wygranej ma zadecydować reżyser i aktorzy filmu "Pilecki". Pierwszą nagrodę przyznali liceum z Łodzi oraz naszej szkole - nie kryje dumy J. Dywizjusz.

Uczniowie "Sobieskiego" o wygranej dowiedzieli się w czasie zajęć lekcyjnych. - Co prawda wygrana nie była naszym celem, ale docenienie ich pracy jest dla nich ważne. Byli szczęśliwi z werdyktu - mówi J. Dywizjusz.

Teraz szczecineccy gimnazjaliści czekają na nagrodę - wizytę w ich szkole twórców filmu. - Mamy nadzieję, że przyjadą do obydwu wygranych szkół. Czekamy na wiadomość w tej sprawie - dodaje J. Dywizjusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama