GN 32/2018 Archiwum

Sienkiewicz lekko opowiedziany

Koszalińska Biblioteka Publiczna otworzyła wystawę pt. „Henryk Sienkiewicz inaczej-ciekawostki i anegdoty".

Okazją do zaprezentowania sylwetki pisarza są obchody ustanowionego przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Roku Henryka Sienkiewicza, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za całokształt twórczości. Jak podkreślili senatorowie, Henryk Sienkiewicz "Poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, [...] był i jest ambasadorem polskości, m.in. za sprawą niosącej uniwersalne wartości „Quo vadis", która dziś, w chwili zderzenia cywilizacji, zyskuje dodatkowe, współczesne znaczenie".

Ekspozycja jest dobrą okazją do zainteresowania uczniów polskim noblistą, prezentuje jego postać w lekkiej, nowoczesnej konwencji. Poza tym uczniowie mogą poznać jego sylwetkę także na towarzyszącej wystawie lekcji bibliotecznej pt. „Henryk Sienkiewicz 1846-1916".

Wystawę można oglądać do końca lutego w Galerii Region KBP.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma