Nowy numer 42/2021 Archiwum

Znaki nadziei

Na ostatnich kilometrach wędrówki przez naszą diecezję symbole Światowych Dni Młodzieży dotarły do chorych.

Krzyż i ikona odwiedziły darłowskie hospicjum, były też w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. W modlitwie przy symbolach uczestniczyli chorzy, ich rodziny, pracownicy placówek oraz wolontariusze na co dzień ofiarowujący swoją pomoc cierpiącym.

Jak uważa ks. Andrzej Zaniewski, koordynator przygotowań do ŚDM, który towarzyszył symbolom w wędrówce przez diecezję, to właśnie w takich miejscach szczególnie odczytuje się Chrystusowy krzyż.

- Krzyż jest znakiem nadziei. Nie tej ludzkiej, która może być za słaba, ale nadprzyrodzonej, niezawodnej, którą obdarza nas Bóg. Dla ludzi zmagających się z cierpieniem własnym lub najbliższych ta nadzieja jest szczególnym umocnieniem. Widać to było także podczas tych odwiedzin, gdy pacjenci przychodzili do kaplicy prosto z oddziału i z wielkim wzruszeniem odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorowali krzyż - dodaje duszpasterz.

Wizyta w chorych to ostatnie chwile pobytu znaków ŚDM w naszej diecezji. W sobotę w skrzatuskim sanktuarium przejmą je młodzi z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama