Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Znaki nadziei

Na ostatnich kilometrach wędrówki przez naszą diecezję symbole Światowych Dni Młodzieży dotarły do chorych.

Krzyż i ikona odwiedziły darłowskie hospicjum, były też w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. W modlitwie przy symbolach uczestniczyli chorzy, ich rodziny, pracownicy placówek oraz wolontariusze na co dzień ofiarowujący swoją pomoc cierpiącym.

Jak uważa ks. Andrzej Zaniewski, koordynator przygotowań do ŚDM, który towarzyszył symbolom w wędrówce przez diecezję, to właśnie w takich miejscach szczególnie odczytuje się Chrystusowy krzyż.

- Krzyż jest znakiem nadziei. Nie tej ludzkiej, która może być za słaba, ale nadprzyrodzonej, niezawodnej, którą obdarza nas Bóg. Dla ludzi zmagających się z cierpieniem własnym lub najbliższych ta nadzieja jest szczególnym umocnieniem. Widać to było także podczas tych odwiedzin, gdy pacjenci przychodzili do kaplicy prosto z oddziału i z wielkim wzruszeniem odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorowali krzyż - dodaje duszpasterz.

Wizyta w chorych to ostatnie chwile pobytu znaków ŚDM w naszej diecezji. W sobotę w skrzatuskim sanktuarium przejmą je młodzi z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma