GN 32/2018 Archiwum

Śledztwo umorzone

Sprawcy napadu na śp. ks. Krzysztofa Ziemnickiego nadal są nieznani. 15 miesięcy po bestialskim pobiciu prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło 3 listopada 2014 roku. Napastnicy włamali się na plebanię w Barwicach. Ukradli pieniądze, a wracającego po wieczornej Mszy św. proboszcza skatowali tępym narzędziem. Obrażenia głowy, których doznał ks. Krzysztof były tak rozległe, że lekarze opiekujący się nim w białogardzkim szpitalu rehabilitacyjnym określali stan kapłana jako stabilny, ale nie dający większych nadziei na odzyskanie choćby części sprawności. Po 11 miesiącach od napadu ks. Ziemnicki zmarł.

Do tej pory policji nie udało się trafić na trop przestępców, a śledztwo zostało umorzone.

- Umorzenie śledztwa oznacza, że wykonano wszelkie możliwe działania operacyjne oraz procesowe, ale nie oznacza to, że sprawcy pozostaną bezkarni. Do czasu przedawnienia, policja nadal będzie prowadziła czynności w celu wykrycia sprawcy. Jeśli pojawią się nowe informacje, śledztwo zostanie podjęte na nowo - wyjaśnia Jerzy Sajchta, prokurator rejonowy w Szczecinku.

Przedawnienie ścigania tej zbrodni nastąpi po 30 latach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma