Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Skarbonka miłosierdzia

Skarbonka miłosierdzia to pomoc duchowa na czas Wielkiego Postu. Strzeże pamięci o ubogich i przypomina o wyrzeczeniu na ich rzecz.

Tegoroczna Jałmużna Wielkopostna bierze pod skrzydła dzieci i osoby starsze. Nie jest to wyłącznie akcja polegająca na zbieraniu funduszy. Celem wyrzeczeń osób, które się w nią włączą, jest także zwrócenie uwagi na kondycję i potrzeby podopiecznych akcji.

- Zachęcamy wszystkich diecezjan do podjęcia wyrzeczeń w ramach jałmużny wielkopostnej - powiedział dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ks. Tomasz Roda. - Warto sobie czegoś odmówić w czasie Wielkiego Postu, ale nie dla oszczędzania. Niech ten wysiłek stanie się prawdziwym darem serca dla innych.

Dyrektor podpowiada, by w tym roku osobami, na rzecz których składana będzie jałmużna, były dzieci oraz osoby starsze. - Jednym z celów akcji jest remont świetlicy dla seniorów funkcjonującej przy centrali Caritas w Koszalinie. Zamierzamy przekształcić placówkę w centrum aktywizacji seniora. Planujemy m.in. wykonać i wyposażyć salę rehabilitacyjną dla 16 osób.

Caritas rozesłała do parafii ponad 27 tysięcy skarbonek. Można je odbierać także w sekretariacie Caritas na ul. Domina 8 w Koszalinie. Wszystkie będą zbierane na zakończenie Wielkiego Postu. Pozyskane środki zostaną rozdysponowane po połowie przez Parafialne Zespoły Caritas oraz Caritas diecezjalną. W ubiegłym roku Caritas zebrała tą drogą ponad 44 tysiące złotych.

Tradycyjny już jest ekumeniczny wymiar akcji - uczestniczą w niej także organizacje charytatywne Kościołów Ewangelickiego i Prawosławnego. Skarbonki oznaczone symbolami organizacji charytatywnych Eleos i Diakoni trafią do parafii ewangelickich i prawosławnych w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma