Nowy numer 42/2021 Archiwum

Czekając na lipiec przejdź do galerii

Młodzi z Drawska Pomorskiego, odliczając dni do spotkania z papieżem Franciszkiem, nie próżnują. Przygotowania do wielkiego święta młodzieży w Krakowie idą pełną parą.

Sobotnie popołudnie spędzili na warsztatach oraz na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

- Nie możemy już się doczekać spotkania z papieżem Franciszkiem i chcemy się do niego dobrze przygotować, przede wszystkim duchowo. Ale nasze przygotowania nie ograniczają się tylko do tych, którzy pojadą do Krakowa, ani nawet do samej młodzieży. Włączamy w to także dorosłych, zapraszamy na część modlitewną, żeby oni również mieli swój udział w tym wydarzeniu - wyjaśnia Ada Kałucka, animatorka Światowych Dni Młodzieży z parafii pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

W czerwcu ubiegłego roku gościli u siebie grupę z Kalwarii Zebrzydowskiej „Busem do marzeń”, w pobliskim Złocieńcu dopiero co mieli możliwość spotkania z symbolami ŚDM krzyżem i ikoną, które peregrynowały po naszej diecezji. Ale nie zamierzają czekać do lipca z założonymi rękoma.

- Nie wystarczy tylko stworzyć listę chętnych na wyjazd, zamówić autokar i wybrać się do Krakowa. Do ŚDM szykujemy się od półtora roku. Przygotowujemy się na spotkaniach diecezjalnych, dekanalnych, ale organizujemy także spotkania i warsztaty u siebie w parafii. Najcenniejsze jest to, że inicjatywy tych mniejszych spotkań wychodzi od samej młodzieży. To nie księża ich zapraszają, ale oni dopingują księży do działania. Ja staram się za nimi nadążyć – przyznaje z uśmiechem ks. Patryk Adamko, który towarzyszy młodym w przygotowaniach. Jak dodaje cieszy się, że młodzi parafianie wykazują się taką inicjatywą, bo to będzie procentować nie tylko w kontekście ŚDM.

- Mają potrzebę spotkań w gronie rówieśników, wspólnej zabawy, wspólnej modlitwy. To, nie mam wątpliwości, będzie owocować. Osoby, które zjawiają się na takich spotkaniach, przyjeżdżają także spoza parafii, zaczynają tworzyć grupę, która może coś zdziałać na gruncie ewangelizacji, nie tylko przy okazji ŚDM. Myślę też, że tym, którzy z różnych względów nie będą mogli pojechać do Krakowa, takie spotkania pomogą w duchowym przeżywaniu lipcowego święta młodzieży - dodaje duszpasterz.

Ada poprowadziła część warsztatową, na której młodzi rozważali fragmenty Pisma Świętego i rozmawiali – jakże by inaczej w przeddzień walentynek – o miłości.

- Ale rozmawialiśmy również o tym, jak zachęcić do wolontariatu ŚDM i co można ciekawego pokazać w diecezji młodym, którzy zechcą spędzić u nas tydzień poprzedzający spotkanie w Krakowie - dodaje animatorka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama