Nowy numer 42/2021 Archiwum

Kup pieluchy, podaj Jasia

Ks. Kancelarczyk z Bractwa Małych Stópek przekonywał koszalinian do dbałości o ochronę życia poczętego.

Wychodzący po Mszach św. z kościoła św. Wojciecha w Koszalinie otrzymywali Jasia - model dziecka nienarodzonego w 10. tygodniu od poczęcia oraz materiały promujące ideę ochrony życia poczętego.

Parafię odwiedził ks. Tomasz Kancelarczyk z Bractwa Małych Stópek ze Szczecina. W niedzielę podczas Mszy św. głosił kazania dotyczące świętości życia.

Ks. Kancelarczyk jako pierwszą metodę promowania życia wskazał modlitwę.

U progu zbliżającego się Dnia Świętości Życia, przypadającego w tym roku 4 kwietnia, zachęcał do decyzji, by podjąć szczególną modlitwę w intencji uratowania dzieci zagrożonych aborcją - dziewięciomiesięczną adopcję duchową dziecka poczętego.

Innym sposobem ich ochrony jest wg ks. Kancelarczyka wiedza o rozwoju człowieka, o etapach życia płodowego, np. prosta informacja, że małe serce podejmuje pracę już w 21. dniu od poczęcia. Ma w tym pomóc plastikowy model Jasia, który w prosty sposób przekonuje, jak bardzo rozwinięty jest człowiek w 10. tygodniu życia.

Wiele osób, jak zaświadcza ks. Kancelarczyk, po kontakcie z figurką zmieniło stanowisko w tej sprawie, stając się obrońcami dzieci poczętych. Niektóre kobiety rezygnowały z zaplanowanej aborcji.

Lata pracy duszpasterskiej z kobietami, które chciały usunąć ciążę, przekonały ks. Kancelarczyka, że jednak nie wystarczy ich zapewniać o modlitwie i zostawiać w poczuciu, że Bóg się o wszystko zatroszczy. Należy dać wyraz tej trosce.

Fundacja Małych Stópek robi to gwarantując matkom zaopatrzenie w produkty pielęgnacji niemowlęcia, czyli pieluchy, ubranka, akcesoria, sprzęt. Taka gwarancja pomocy na pierwsze trudne miesiące po porodzie pomaga wielu kobietom wycofać się z decyzji o aborcji. W ubiegłym roku Fundacja pomogła w ten sposób dziewięćdziesięciu kobietom, w tym czterdziestu takim, które udało się odwieść od aborcji. Akcję wsparli dzisiaj finansowo także parafianie ze św. Wojciecha.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama