Nowy numer 37/2021 Archiwum

Miłosierny jak Ojciec

Konferencją i Drogą Krzyżową ulicami Ostrowca k/ Piły rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne dla członków i sympatyków Parafialnych Zespołów Caritas.

Pierwsza tura zgromadziła ok. 70 wolontariuszy ze wszystkich stron diecezji. Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych pod duchowe skrzydła przygarnie wolontariuszy Caritas ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edward Dajczak. To Rok Miłosierdzia, celem duchowych ćwiczeń jest ukazanie miłości Boga Ojca, stąd ich tytuł - "Miłosierny jak Ojciec".

Przedtem jednak piątkową część trzydniowych rekolekcji poprowadził ks. Tomasz Roda, dyrektor diecezjalnej Caritas. W konferencji wprowadzającej mówił o doświadczeniu Krzyża, który wpisany jest w życie osób na co dzień zajmujących się dobroczynnością. Umacniał wolontariuszy, by nie obawiali się konfrontacji z osobami, które na ich służbę mają inne spojrzenie, przeciwnie, by rzeczywistość odrzucenia wpisali w swoją posługę. Jako perspektywę ukazał im miłosierne łono Ojca. Jest ono miejscem, w którym Bóg rodzi każdego jako pięknego człowieka na obraz Chrystusa.

Po konferencji wolontariusze ruszyli za krzyżem ulicami Ostrowca, by rozważać Mękę Chrystusa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama