Nowy Numer 43/2021 Archiwum

Jakie masz lustro?

Członkowie Wspólnoty Emmanuel spędzili dzień na duchowym spotkaniu z Pismem Świętym. Odbyło się ono w parafii Św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie.

W pierwszej części dnia członkowie Emmanuela wysłuchali konferencji ks. Adama Saksa, wikariusza parafii, podejmującej temat wierności życiu duchowemu. Oparciem dla rozważań była starotestamentalna postać Eliasza.

- Podobnie Bóg powołuje nas do wyjścia na pustynię, do powrotu do źródeł po to, żebyśmy zobaczyli, w którym miejscu życia się znaleźliśmy oraz czego chce od nas - mówił ks. Saks.

Przekonywał, by zezwalać Bogu przeprowadzać wobec nas Jego wolę, a zarazem przestrzegał, by nie mierzyć samego siebie własną miarą. - Lustrem mojej oceny o sobie nie mogę być ja sam, ani drugi człowiek, ale Ewangelia.

Ks. Saks pokazywał, że świętość nie może być dla chrześcijanina celem samym w sobie, ale że jest raczej nabywana przy okazji wypełniania woli Bożej.

Duszpasterz wprowadził także zebranych do dobrego przygotowania do spowiedzi świętej. Kulminacyjną częścią dnia była Eucharystia.

Spotkanie było także okazją do modlitwy. Elżbieta i Adam Kryszyłowiczowie ze Szkoły Ewangelizacji Jezusa i Maryi z Nazaretu wprowadzili zebranych do medytacji, a także krok po kroku przeprowadzili samą część medytacyjną w oparciu o Ewangelię wg św. Mateusza.

Ostatni punkt spotkania przygotowali Barbara i Marcin Łapińscy. Opowiedzieli o jednym z dzieł Wspólnoty Emmanuel, jakim jest Krzyż Chwalebny. Należą do niego osoby chore i ich najbliżsi, którzy decydują się ofiarować swoje cierpienie i modlitwę w intencji braci oraz aktywności podejmowanych przez wspólnotę, m.in. ewangelizacji, misji.

Dzień skupienia Wspólnoty Emmanuel zgromadził ok. 20 osób z Koszalina, Mścic, Piły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama