Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ministranckie z Biblią zmagania

Pierwsza i Druga Księga Samuela stanowiły przedmiot tegorocznych zmagań ministrantów i lektorów, którzy walczyli o prawo reprezentowania diecezji podczas ogólnokrajowego konkursu biblijnego.

Do etapu diecezjalnego stanęło 27 chłopców.

Do konkursu rozgrywanego w Koszalinie przyjechali z 8 parafii.

Choć w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym dla Ministrantów i Lektorów udział mógł wziąć każdy ministrant, który nie ukończył 25 roku życia, w zdecydowanej większości do zmagań z Pismem Świętym stanęli uczniowie szkół podstawowych.

I to oni wykazali się najwyższą wiedzą z zadanego materiału.

Najlepiej poradził sobie Konrad Michalik z białogardzkiej parafii Mariackiej. Do pełnego kompletu punktów zabrakło mu jedynie jednego. Prawo do reprezentowania diecezji w wywalczyli sobie ponadto ministranci katedralni: Mikołaj Małocha i Antoni Lebiedowicz oraz Grzegorz Kupicha z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kołobrzegu.

Zwycięskiej ekipie, która zmierzy się z najlepszymi w Polsce ministrantami-biblistami gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie zmagań.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma