Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dla takich chwil warto pomagać

Weekend upłynął wolontariuszom Caritas pod znakiem Wielkanocnej Zbiórki Żywności "Tak! pomagam".

- W akcję włączyło się 41 parafii z całej diecezji - poinformowała Agnieszka Filipczuk, koordynatorka Caritas. - Wolontariusze wsparli naszą akcję, zbierając produkty żywnościowe w sklepach sieci Biedronka, Lewiatan, Polo Market i Mila. Za kilka dni podsumujemy ją, natomiast paczki świąteczne trafią do potrzebujących jeszcze przed świętami.

Do akcji włączyli się zarówno dorośli, jak i młodociani wolontariusze. W Dąbkach stawiło się na wielogodzinny dyżur w sklepie Szkolne Koło Caritas. - Zebraliśmy ponad 200 kg mąki, cukru, makaronu i różnych produktów - podsumowała Małgorzata Miszczuk, opiekunka SKC w Dąbkach.

Jej podopieczni zdążyli już dostarczyć produkty do potrzebujących. - Wolontariusze wraz z rodzicami zrobili paczki, które rozwieźli głównie do ludzi starszych i chorych. Była wielka radość, ale i łzy - powiedziała M. Miszczuk, relacjonując wypowiedź jednej ze wzruszonych obdarowanych osób: "Nigdy nie dostałam od nikogo żadnego prezentu".

- Dla takich chwil warto pomagać - powiedziała po akcji zmęczona, ale i uśmiechnięta wolontariuszka z SKC w Dąbkach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma