Nowy numer 39/2020 Archiwum

Światło Chrystusa w twoim domu

Wielkanocne Dzieło Caritas symbolizowane jest przez świecę wielkanocną, czyli paschalik.

Niewielki paschalik nawiązuje do Paschału - świecy symbolizującej Zmartwychwstałego Chrystusa, ustawianej obok ołtarza i zapalanej na czas Wielkanocy lub w czasie obrzędów chrzcielnych w ciągu roku.

- Paschalik ma nam przypominać o radości Zmartwychwstania oraz wynikających z niej uczynkach miłosierdzia, przez które chrześcijanin staje się światłem prowadzącym innych do Boga - wyjaśnia Agnieszka Filipczuk, koordynatorka Caritas. - Jest religijnym symbolem świąt w naszych domach, na rodzinnym stole, zwłaszcza podczas śniadania wielkanocnego. Zanim jednak zajmie tam miejsce, dobrze, aby wcześniej domownicy przynieśli go na Wigilię Paschalną lub Mszę św. rezurekcyjną.

- Paschaliki trafiły już do wszystkich parafii w diecezji. Rozprowadzimy w tym roku 20 tys. świec - poinformowała koordynatorka.

Ofiary zgromadzone w ramach akcji wykorzystane zostaną na dzieła prowadzone przez diecezjalną Caritas. - Zachęcamy tych, którzy wybierają się do kościoła w Wigilię Paschalną lub na rezurekcję, a nie posiadają już swoich świec chrzcielnych, żeby zabrały ze sobą wielkanocną świecę Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama