Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Młodzi na Jasnej Górze

Niemal 1,5 tys. osób z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej uczestniczy w pielgrzymce maturzystów.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9 w auli o. Kordeckiego.

Młodych pielgrzymów z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przywitał bp Edward Dajczak.

Biskup zachęcał maturzystów do dobrego wykorzystania pobytu na Jasnej Górze. Przekonywał, że pielgrzymka, choć krótka, jest czasem, w którym można spotkać żywego Boga.

- Trzeba chwytać momenty. To może być ważna chwila w waszym życiu. Nie zmarnujcie jej - wzywał ordynariusz diecezji.

Gościem pielgrzymki jest ks. Jakub Bartczak z archidiecezji wrocławskiej. Kapłan, oprócz tego, że jest duszpasterzem, tworzy muzykę hiphopową. W swoich utworach przekazuje treści ewangeliczne, które trafiają do wielu młodych.

W programie pielgrzymki jest także uroczysta Eucharystia w jasnogórskiej bazylice, droga krzyżowa na wałach oraz zawierzenie młodych przed Maryi w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Zapraszamy na relację z pielgrzymki, która ukaże się na naszej stronie wieczorem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma