Nowy numer 25/2021 Archiwum

Jarmark przedświąteczny

Mieszkanki Centrum Kryzysowego oraz seniorzy i dzieci ze świetlicy koszalińskiej Caritas postanowili zdobyć nieco funduszy na swoją placówkę.

Wykonali ozdoby świąteczne i ustawili pawilon przy ulicy Zwycięstwa na katedralnym placu. W pomoc zaangażowali się także pracownicy i wolontariusze Caritas.

Poprzedni, bożonarodzeniowy, jarmark okazał się strzałem w dziesiątkę, więc także tym razem podopieczni Caritas  spróbowali swoich sił. Koszalinianie chętnie zaglądają na stoisko. Poza tym dla podopiecznych Caritas zaangażowanie w akcję przywraca poczucie, że nie jest się wyłącznie biernym biorcą świadczeń.

- Ozdoby świąteczne wykonaliśmy podczas zajęć świetlicowych z seniorami i dziećmi oraz z dziećmi mam z Centrum Kryzysowego - wyjaśniła Małgorzata Nowak, pracownica Caritas. - Natomiast panie z Centrum Kryzysowego upiekły babeczki, które będą sprzedawały mieszkańcom Koszalina od jutra rana. Przygotowaliśmy także mini-mazurki.

Wśród ozdób są pisanki, zajączki, kurczaki na rzeżusze w skorupkach, figurki do samodzielnego kolorowania. Są też palmy i świece wielkanocne - paschaliki. Pawilon będzie czynny do wieczora w sobotę 19 marca. Pieniądze ze sprzedaży ozdób zasilą konto diecezjalnej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama