Nowy numer 23/2021 Archiwum

Spotkać Zmartwychwstałego w Bogu i człowieku

Bp Edward Dajczak skierował życzenia wielkanocne do wszystkich diecezjan za pośrednictwem "Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego".

Wielkanoc jest dla chrześcijan świętem fundamentalnym. Św. Paweł Apostoł napisał takie przejmujące, jasne i jednoznaczne słowa: "Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara" (1Kor 15, 14)

Wielkanoc to święto Zmartwychwstałego Pana, ale to w pewnym sensie także święto wszystkich Jego świadków, tych, którzy dzisiaj Zmartwychwstałego spotykają.

Odwołując się do słów Benedykta XVI, chciałbym przypomnieć, że bez Zmartwychwstania Chrystus był "kiedyś" i na tym "kiedyś" skończyłoby się wszystko. Ja życzę Państwu spotkania Zmartwychwstałego "dzisiaj" - w liturgii, a także w misterium spotkania nie tylko z Bogiem, ale i z drugim człowiekiem.

Życzę Państwu takich świąt: niech będą piękne, rodzinne i najcudowniejsze w spotkaniu z drugim człowiekiem, ale również niech nieustannie przekraczają tę granicę naszej ludzkiej rzeczywistości. Po przekroczeniu granicy śmierci, człowiek, idąc za Chrystusem, dochodzi tam, gdzie nie ma już ani łez, ani płaczu, ani cierpienia. Takich dobrych chwil ze Zmartwychwstałym bardzo Państwu życzę.

+ Edward Dajczak

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama