Nowy numer 29/2021 Archiwum

Zakłócenia na łączach?

Rekolekcje Youcat Life pomogą rozszyfrować, co mówią oczy rozmówcy i dlaczego czujemy się źle, gdy ktoś patrzy spod byka.

Co czujesz po 5 minutach szczerego patrzenia komuś w oczy? A co, gdy ktoś patrzy na ciebie spod byka? - dociekali podczas warsztatów Youcat Life gimnazjaliści i licealiści.

Rekolekcje Youcat Life, oparte na katechizmie dla młodych, wyposażają ich w umiejętność rozpoznawania własnych i czyichś emocji. I cieszą się coraz większym powodzeniem.

Rok temu skorzystała z tej formacji głównie młodzież oazowa. Tym razem do Kołobrzegu-Podczela zjechało 36 dziewcząt i 20 chłopców, w dużej mierze z grup przygotowujących się do bierzmowania, ale nie tylko. Chętnie słuchają o tym, jak układać relacje między chłopakiem i dziewczyną, co pomaga zachować serce i ciało czystym. a niektórych zaskakuje, że w konkretnej sytuacji chłopak powinien się zachować inaczej niż dziewczyna, i jak.

Rekolekcje prowadzi diakonia życia Ruchu Światło-Życie z archidiecezji katowickiej. To już piąta edycja Youcat Life, z czego druga w naszej diecezji. W ekipie rekolekcyjnej są małżonkowie (z dziećmi), narzeczeni, pary, singiel, ksiądz.

Ta różnorodność jest ważna, jak podkreśla prowadzący rekolekcje ks. Karol Płonka z Rudy Śląskiej, bo każdy ma tu do spełnienia ważne zadanie.

- Bazując na katechizmie dla młodych zaproponowanym przez papieża Benedykta XVI, przygotowaliśmy rekolekcje weekendowe dla młodzieży, które są propozycją głębszej relacji z Panem Bogiem i miedzy sobą - powiedział. - Konferencje i warsztaty uczą ich bycia ze sobą, chodzenia z chłopakiem lub dziewczyną, komunikacji wzajemnej i duchowej. Rozmawiamy z nimi o tym, czym oni żyją. Widzimy, że ta formacja procentuje: to widać w ankietach, które uczestnicy wypełniają na zakończenie rekolekcji, a także w tym, że nasi podopieczni chcą zakładać dobre, Boże, związki.

Organizatorem weekendowego spotkania jest diecezjalna Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama