Nowy numer 29/2021 Archiwum

Biskup polowy u przyszłych policjantów

Ordynariusz polowy Wojska Polskiego, bp Józef Guzdek, odwiedził słupską Szkołę Policji.

W trakcie wizyty roboczej biskup spotkał się z komendantem szkoły, który opowiadał o kształceniu nowych kadr policyjnych.

Biskup polowy spotkał się także z księdzem Dawidem Fuławką, kapelanem szkoły, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami w pracy w słupskiej placówce.

Podczas spotkania ze słuchaczami bp Józef Guzdek podkreślał, że swoją obecnością chciałby okazać wyrazy uznania i szacunek wobec osób, które wychowują kolejne pokolenia policjantów. Jak mówił, przed mundurowymi bardzo ważna rola. - Najlepszą metodą kształtowania ludzkich serc jest dom i rodzina. Jest jednak taki margines osób, których nie udało się wychować. I tutaj znajduje się rola Policji. Funkcjonariusze muszą stanąć jako stróże prawa w obronie tych słabszych - mówił biskup.

Na zakończenie wizyty w Słupsku bp Józef Guzdek odwiedził Oratorium pod wezwaniem św. Michała. To jeden z pierwszych tego rodzaju obiektów w siedzibie polskiej Policji.

Oratorium zostało poświęcone w lutym 2010 roku przez poprzedniego Biskupa Polowego WP gen.dyw. Tadeusza Płoskiego, który dwa miesiące później zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Słuchacze Szkoły Policji mają w Oratorium możliwość uczestnictwa w kursach przedmałżeńskich, a także, w organizowanych na życzenie policjantów, nabożeństwach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama