GN 29/2021 Archiwum

Adoptowałeś duchowo? Zatroszcz się fizycznie

W Dniu Świętości Życia Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Fundacja Moja Mama i Ja zainaugurowały akcję charytatywną "Pielucha dla malucha, środki czystości podaruj z miłości".

Organizatorzy akcji zachęcają, by duchowi rodzice adopcyjni i ci, którym leży na sercu dobro dzieci, objęli nie tylko duchową, ale także na czynną troską swojego "malucha".

- Proponujemy, by w Roku Miłosierdzia, do duchowego daru, jakim jest modlitwa przez 9 miesięcy za dziecko nienarodzone, dołożyć także uczynek miłosierdzia - wyjaśnił ks. Tomasz Roda dyrektor diecezjalnej Caritas.

Do akcji mogą przystąpić także ci, którzy duchowej adopcji nie podjęli, ale są gotowi w inną formą modlitwy wesprzeć dzieci poczęte zagrożone zagładą.

Może to być podarowanie pieluch lub środków czystości, które każda mama używa na co dzień w domu. Te dary trafią do podopiecznych Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

Można tego dokonać, przynosząc tam pieluchy lub środki czyszcząco-dezynfekujące, środki do prania, artykuły pielęgnacyjne dla małych dzieci. Albo - pośrednio - wpłacając określoną kwotę na konto Caritas. Kwota 30 złotych umożliwi zakup 64 pieluszek.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.nadziejemam.pl

Patronem medialnym akcji jest Gość Niedzielny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama