GN 24/2018 Archiwum

Adoptowałeś duchowo? Zatroszcz się fizycznie

W Dniu Świętości Życia Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Fundacja Moja Mama i Ja zainaugurowały akcję charytatywną "Pielucha dla malucha, środki czystości podaruj z miłości".

Organizatorzy akcji zachęcają, by duchowi rodzice adopcyjni i ci, którym leży na sercu dobro dzieci, objęli nie tylko duchową, ale także na czynną troską swojego "malucha".

- Proponujemy, by w Roku Miłosierdzia, do duchowego daru, jakim jest modlitwa przez 9 miesięcy za dziecko nienarodzone, dołożyć także uczynek miłosierdzia - wyjaśnił ks. Tomasz Roda dyrektor diecezjalnej Caritas.

Do akcji mogą przystąpić także ci, którzy duchowej adopcji nie podjęli, ale są gotowi w inną formą modlitwy wesprzeć dzieci poczęte zagrożone zagładą.

Może to być podarowanie pieluch lub środków czystości, które każda mama używa na co dzień w domu. Te dary trafią do podopiecznych Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

Można tego dokonać, przynosząc tam pieluchy lub środki czyszcząco-dezynfekujące, środki do prania, artykuły pielęgnacyjne dla małych dzieci. Albo - pośrednio - wpłacając określoną kwotę na konto Caritas. Kwota 30 złotych umożliwi zakup 64 pieluszek.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.nadziejemam.pl

Patronem medialnym akcji jest Gość Niedzielny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma