Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Grosz do grosza

W parafiach trwa podsumowanie wielkopostnej akcji "Skarbonka miłosierdzia".

- W tym roku przekazaliśmy do parafii 27.600 skarbonek - informuje Agnieszka Filipczuk z centrali Caritas DKK. - Większość skarbonek, wypełnionych ofiarami składanymi w Wielkim Poście, wróciło do parafii w Wielkim Tygodniu, najczęściej przynoszono je do kościołów razem ze święconką wielkanocną w Wielką Sobotę.

Obecnie trwa liczenie pieniędzy, co nie jest łatwe, ponieważ, choć pokaźna, jest to nierzadko góra grosza. Przed takim zadaniem stanęli parafianie z Białogórzyna. Za liczenie zabrało się 10 osób: dorośli, młodzież i dzieci. - Zajęło to im prawie dwie godziny, sam nie dałbym rady. A dla nich to wyróżnienie, dlatego co roku wybieramy inne osoby do liczenia - powiedział ks. Marek Cieślik, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Białogórzynie.

Ks. Cieślik cieszy się, że z roku na rok suma z drobnych ofiar składanych do skarbonek rośnie. Kiedy 4 lata temu zaczynał urzędowanie w parafii, było to ok. 400 zł, w tym roku zebrano ponad 1100 zł. W zbiórki włączają się zarówno dorośli, jak i dzieci. Według proboszcza kluczem jest pozytywna zachęta i informacja, do kogo trafią zebrane pieniądze.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma