Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Pola Nadziei zakwitły w Koszalinie

Na ulicach miasta ruszyła dwudniowa kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego.

Przystąpili do niej wolontariusze w żółtych kamizelkach. Jedni młodzi - z koszalińskich szkół, inni starsi - z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W ciągu weekendu rozdadzą przechodniom 10 tysięcy kwiatów. Niektóre nigdy nie zwiędną, są samodzielnie wykonane z bibuły jako dar seniorów z Domu Pomocy „Złoty wiek”.

Słoneczna sobota to czas, kiedy wielu koszalinian odwiedza cmentarz komunalny. Czekały tam na nich wolontariuszki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Koszalińskiej - Irena Ciesielska, przewodnicząca samorządu, oraz Monika Rosiak, słuchaczka. Panie nie po raz pierwszy włączają się w miejskie akcje charytatywne. - Wiek nas obliguje do tego, byśmy wspierały innych. W naszym wieku pomaganie to już wielka przyjemność. Chcemy nieść radość - powiedziała I. Ciesielska.

- Nie chcemy przechodzić obojętnie obok ludzi, którzy potrzebują pomocy. Przeciwnie, uważamy, że należy coś z siebie dać, zaangażować się w jakąś formę pomocy. Szukamy takich okazji, czy to podczas akcji dla hospicjum, czy zbierając nakrętki dla chorego Grzesia - dodaje pani Irena. Jest przekonana, że wolontariat jest dobrą, ale i przyjemną formą aktywizacji osób z jej pokolenia.

Wolontariuszy z naręczami kwiatów będzie można spotkać także w Sianowie, Mielnie i Gąskach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma