Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zmarł najstarszy pilski kapucyn

W listopadzie tego roku o. Włodzimierz Lech obchodziłby 90. urodziny, a za kilka dni - 63. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Odszedł do Pana w nocy z wtorku na środę.

Poinformowali o tym współbracia z parafii św. Antoniego w Pile, w której o. Włodzimierz posługiwał przez ostatnie 20 lat.

Urodził się w 1926 r. w Terliczce, niewielkiej miejscowości koło Rzeszowa. Krótko po wojnie rozpoczął nowicjat w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim. 29 sierpnia 1949 r. złożył swoją pierwszą profesję zakonną, zaś śluby wieczyste - 3 lata później. 21 marca 1953 r. otrzymał w Krakowie święcenia kapłańskie. Pracował m.in. w Bolkowie, Dobiegniewie, Rozwadowie, posługiwał jako kapelan ss. franciszkanek Najświętszego Sakramentu w Kłodzku, jako misjonarz ludowy i spowiednik ss. boromeuszek w Antoniowie, duszpasterzował w Wołczynie, Sędziszowie Małopolskim i Teczynie. Ostatnie 21 lat spędził jako rezydent w pilskiej parafii pw. św. Antoniego.

W tym też kościele w sobotę 16 kwietnia o godz. 11 sprawowana będzie Msza św. pogrzebowa w intencji zmarłego kapłana. Wcześniej, o godz. 10.30, prowadzona będzie modlitwa różańcowa.

Polecajmy śp. o. Włodzimierza Bożemu miłosierdziu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma