Nowy numer 29/2021 Archiwum

Wydeptać powołania

Koszalińskie Wyższe Seminarium Duchowne w drodze do Skrzatusza w intencji powołań.

45 osób - 6 przełożonych i klerycy wszystkich roczników (oprócz kilku aktualnie chorych) - wyruszyło 30 kwietnia pieszo z Koszalina do Skrzatusza.

- Główną intencją naszego pielgrzymowania jest prośba o nowe powołania do naszego seminarium. Czas wędrowania nie jest przypadkowy. Już niedługo matury, a więc młodzi ludzie podejmują decyzje co do dalszej drogi swojego życia. Prosimy Pana Boga, aby pomógł w rozeznaniu tym, którzy słyszą w swym sercu głos powołania do kapłaństwa - mówi ks. Piotr Skiba, ojciec duchowny.

Celem pielgrzymki jest także dotarcie do diecezjan z prośbą o modlitwę w intencji powołań. Chodzi o to, aby ludzie, także w niewielkich miejscowościach, zobaczyli, że cała wspólnota seminaryjna to dynamiczna, ale jednak niewielka grupka, tworząca, owszem, rozśpiewaną i rozmodloną, ale zaledwie kilkumetrową kolumnę.

- Jest nas mniej, niż by się chciało. Powoli zaczyna brakować księży. Tym bardziej nasza pielgrzymka ma sens - dodaje kapłan.

Każdego dnia wieczorem, w miejscowościach, w których zaplanowano noclegi, wspólnota seminaryjna organizuje specjalny apel. Będzie to nabożeństwo w intencji powołań, na które zaproszone są nie tylko rodziny, które będą gościć kleryków w domach, ale wszyscy, którym droga jest intencja pielgrzymki.

Do Skrzatusza pielgrzymi dotrą 4 maja. Do przejścia mają w sumie ponad 130 kilometrów.

Podajemy plan pielgrzymowania i zapraszamy do udziału w wieczornych nabożeństwach, a także do odwiedzin pielgrzymów na trasie.

  • 30 kwietnia (sobota) - WSD Koszalin, Świeszyno, Niedalino, Zaspy Małe, Buczek, Pomianowo, Białogard. Apel o 20.30 w kościele Mariackim.     ;
  • 1 maja (niedziela) - Białogard, Tychówko, Bolkowo, Połczyn-Zdrój. Apel o godz. 20 w kościele Mariackim;
  • 2 maja (poniedziałek) - Połczyn-Zdrój, Kluczewo, St. Drawsko, Czaplinek. Apel o godz. 21 w kościele pw. Trójcy Świętej;
  • 3 maja (wtorek) - Czaplinek, Broczyno, Machliny, Iłowiec, Golce, Kłębowiec, Wałcz. Apel o godz. 21 w kościele pw. św. Mikołaja;
  • 4 maja (środa) - Wałcz, Dobino, Skrzatusz. Msza św. w sanktuarium o godz. 12.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama