Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Słodki finał fetowania

Urodziny nie mogły obyć się bez tortu. A właściwie bez czterech tortów, którymi mieszkańcy Koszalina uczcili jubileusz swojego miasta.

W dniu urodzin była ekumeniczna modlitwa w intencji miasta i jego mieszkańców, nietuzinkowa wystawa i uroczysta sesja Rady Miejskiej, na której przyznano tytuły Ambasadorów Koszalina. Poprzedził go także cały szereg wydarzeń sportowych i kulturalnych. Wszystko po to, by godnie uczcić zacny wiek miasta-jubilata, któremu "stuknęło", bagatela, 750 lat!

Czterodniowe świętowanie zakończyła degustacja urodzinowego tortu na Rynku Staromiejskim. Upiekli go koszalińscy cukiernicy, życząc sobie o mieszkańcom wszystkiego słodkiego na następne lata.

Wcześniej na placu przy amfiteatrze przedstawiciele zaprzyjaźnionych miast Koszalina wspólnie z władzami miasta odsłonili Drogowskaz Miast Partnerskich.

Na koniec przed ratuszem zakopana została Kapsuła Czasu. Jej przygotowanie zabrało kilka miesięcy. Kapsuła odwiedziła kilka firm i instytucji miejskich, które przygotowały swoją wiadomość do przyszłości. W pojemniku, który ma być otwarty za 50 lat, zostało także umieszczone przesłanie dla przyszłych pokoleń.

O urodzinach Koszalina przeczytaj także:

Błogosławieństwo dla miasta

Akt urodzenia... miasta

Ambasadorzy Koszalina i apel do przyszłych mieszkańców

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy