Nowy numer 22/2020 Archiwum

Kamień z góry Dekalogu

Niemal tysiąc osób z Koszalina, Polski i zagranicy świętowało 25-lecie poświęcenia Sanktuarium Przymierza przez św. Jana Pawła II.

Można by powiedzieć, że tu się zaczęło. – Stajemy w miejscu, które w historii Koszalina jest naznaczone początkami Ewangelii – powiedział bp Edward Dajczak na rozpoczęcie Mszy św. Obecni byli także biskupi Tadeusz Werno, Paweł Cieślik i nominat Krzysztof Włodarczyk. – Człowiek jest zaproszony do szukania, do odczytywania. Dostaliśmy skarb, powiedział nam tu Jan Paweł II, przeogromną moc – przypominał bp Dajczak w homilii. – Jesteśmy w tej pielgrzymce wiary kolejnym pokoleniem, którego zadaniem jest szukanie przez wierność Bogu. Wierność Jego Duchowi, natchnieniom. To główne zadanie dla świata, nie tylko dla Polski. To szukanie nazwał ojciec święty Jan Paweł II nową ewangelizacją.

Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama